Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Mateusz Morawiecki, jako gubernator Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) z ramienia Polski, uczestniczył w spotkaniach ministrów finansów i prezesów banków centralnych 189 krajów należących do MFW i BŚ.
Produkcja biopaliw jest w UE ściśle powiązana z globalnym rynkiem żywności i paszy dla zwierząt. W UE dyskutuje się nad przyszłą polityką wobec biopaliw oraz ich wpływem na dostawy paszy dla zwierząt w Unii oraz wpływem na ceny żywności.
Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzenia na szkodę banku PKO BP S.A. kredytów na kwotę ponad 10 milionów złotych oraz prania brudnych pieniędzy.
W lutym 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wprowadzić w życie dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń. Nakłada ona nowe obowiązki na pośredników ubezpieczeniowych.
W ciągu najbliższych 5-10 lat nawet połowa prywatnych szkół wyższych może zostać zamknięta z powodu braku studentów – przekonuje dr Pradeep Kumar, założyciel Indo European Education Foundation.
Badaniem objętych zostało 40 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które prowadziły działalność operacyjną w końcu 2016 r.
Blisko 71 proc. gospodarstw mleczarskich zrealizowało inwestycje, których wartość przekroczyła 100 tys. zł.
Decyzją Rady Nadzorczej od 1 października br. Paweł Bryła został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu BGŻ BNP Paribas Faktoring
W Nowym Jorku koszt tego podstawowego dania to 0,6% dziennych dochodów, podczas gdy w Sudanie Południowym wskaźnik ten wynosi 155%.
Ponad połowa Polaków (51,3 proc.) deklaruje wysoki lub bardzo wysoki poziom zaufania do rodzinnych firm. To ponad dwa razy więcej niż wobec księdza (25,2 proc.), czy bankiera (23,6 proc.) - wynika z raportu firmy doradczej Grant Thornton.

Strony