Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Union Investment

Według „Rzeczpospolitej” oferujemy najlepsze w Polsce indywidualne konta emerytalne (IKE) i indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) .
Wpłaty na IKZE dokonane w danym roku podatkowym można odliczyć od podstawy opodatkowania, dzięki czemu do zapłaty będziemy mieć niższy podatek.
Według dziennika „Rzeczpospolita”, Union Investment TFI oferuje najlepsze w Polsce IKE w formie funduszu inwestycyjnego.
Ruszyliśmy z drugą edycją promocji o nazwie „SGB Gotówkowy plus bonus dodatkowy”. Dzięki niej można zyskać dodatkowe 100, 500 lub 1000 zł. oprócz tego, co wypracuje subfundusz
ZUS wypłacił już pierwsze emerytury według nowego wieku emerytalnego. Przywrócenie przywileju wcześniejszego przejścia na emeryturę kobietom spowodowało, że ich świadczenia są niemal o połowę niższe niż mężczyzn.
Jeżeli myślisz, że Amerykanie po 10 latach hossy inwestują głównie w akcje to się mylisz. Szczególnie najmłodsi pracownicy, tzw. millenialsi, mają bardzo konserwatywne podejście - akcje stanowią zaledwie 15% ich oszczędności.
Na 31 czerwca br. 932 tys. osób posiadało IKE oraz 664 tys. konta IKZE.
Emerytury wypłacane przez ZUS są opodatkowane podatkiem PIT na zasadach ogólnych, czyli stawką 18 lub 32%. Natomiast składki, jakie przekazujemy sami lub przekazuje w naszym imieniu pracodawca do ZUS-u, nie są wliczane do podstawy opodatkowania.
Podatek Belki potrafi spędzać inwestorom sen z powiek - 19% od wypracowanego zysku w znaczący sposób uszczupla zarobioną kwotę.
Masz oszczędności i zastanawiasz się, w jaki sposób efektywnie je ulokować? Z jednej strony dobrze mieć pewność, że Twój kapitał będzie bezpieczny, z drugiej jednak chcesz zarobić. Co wybrać w takiej sytuacji?

Strony